Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,028 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Interi po ndjek me kujdes ekipin e Baselit: Ja tre emrat qe jane vene ne shenjester!

Gazzetta – Interi po ndjek me kujdes ekipin e Baselit: Ja tre emrat qe jane vene ne shenjester!
Inter Club Staff

“Duke konsideruar se Adil Rami shume te shtrenjte (por vazhdon te jete nen radaret zikalter), ja qe udhetimet e shpeshta neper europe te vezhguesve te talenteve zikalter mund te jene te vlefshem, dhe po flasim vecanerisht per Zvicren, ekipin e Bazelit ne te cilin Interi ka hedhur syte dhe i pelqejne mjaft tre lojtare:

I pari eshte eshte shume i njohur (kerkohet nga gjysma e Europes pothuajse), quhet Aleksandar Dragovic, eshte Austriak, 22 vjec, mbrojtes qendre.

I dyti eshte shoku i tij i skuadres, ose zevendesuesi i tij, quajeni si te doni, quhet Fabian Schär, 21 vjec, zvicerian, edhe ky nje mbrojtes qendre.

I treti eshte Valentin Stocker, 24 vjec, sulmues i majte, zvicerian edhe ky.

Te gjithe keto interesime nuk ndikojne ne interesin per Gomez dhe Barrientos te Catanias.

Keshtu Gazzetta dello Sport zbulon interesimin e forte te Interit per tre elemente mjaft te vlefshem te Bazelit, klub qe ishte nje nga zbulimet e Europa League ne sezonin qe kaloi, dhe qe u eleminua me veshtiresi te medha nga Chelsea.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.