Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 15, 2020

Scroll to top

Top

1,254 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Interi takon Tottenham per Dembele, ata i ofrojne edhe nje lojtar tjeter: jo e Ausilios!

Gazzetta – Interi takon Tottenham per Dembele, ata i ofrojne edhe nje lojtar tjeter: jo e Ausilios!
Inter Club Staff

Ausilio dhe Gardini, sic e kemi thene gjate dites se deshme dhe sot, ndodhen ne Londer me nje mision te qarte merkatoje. 

Ata jane takuar me Tottenham dhe kane diskutuar per Mousa Dembele, por me sa duket, jo vetem per ate.

Per belgun, sipas Gazzetta dello Sport, Interi eshte e bindur se ndodhet ne avantazh ndaj konkurences nese lojtari do te doje te nderroje skuader.

Eshte nje sulm shume i miremenduar ai i Ausilios dhe Gardinit ne Londer:

“Jane hedhur bazat per nje tratative por asgje zyrtare. Prezenc e Giovanni Gardini, njeriut te firmave te rendesishme ne klubin zikalter dhe njeriu i besuar i Zhang, do te thote shume per kete operacion zikalter.”

“Me siguri, Gardini, i cili ka jetuar ne jeten e tij mes Londres dhe Milanos, ka disa linja kontakti teper te rendesishme me Tottenham. Interi nderkohe eshte ne evolucion kostant ne nivel infrastrukture dhe Tottenham eshte nje shembull per kete aspekt aq shume sa edhe Brazili po pergatit boterorin pikerisht tek ambjetet e Spurs.”

Image result for dembele lamela

Por Gazzetta nuk ndalet me kaq dhe tregon nje prapaskene te takimit: 

“Gjate takimit me drejtuesit e Tottenham, ata i kane ofruar drejtuesve te Interit nje njohje te vjeter: behet fjale per argjentinasin Erik Lamela por pergjigja e zikalterve ka qene negative. Ai nuk eshte ne planet e Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.