Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

783 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Interi u tregua nje ekip barbar ne Olimpico: ja pse ka aq shume peshe ajo fitore dje

Gazzetta – Interi u tregua nje ekip barbar ne Olimpico: ja pse ka aq shume peshe ajo fitore dje
Inter Club Staff

“Nese nje skuader anti-Juve ekziston, ajo skuader e ka bluzen me shirita zikalter.”

Kete gje e shkruan sot La Gazzetta dello Sport, nje dite pas 3-0 se bandes s e Spallettit ndaj skuadres se Simone Inzaghit.

“Inter u tregua barbare ne Olimpico dhe gjithmone e me shume ai eshte stadiumi i preferuar i Spallettit duke perjashtuar San Siron: fitorja e trete radhazi ne Rome dhe e dyta ndaj Lazios ne harkun e pak muajve.”

“Nje sukses shume i madh dhe me nje peshe teper te rendesishme: kjo sepse u kap Napoli i vendit te dyte dhe cfare do te donte me shume nje interist nga mbremja e djeshme?”

“Por edhe humbja ndaj Barcelones pas asaj fitore dje behet totalisht e pranueshme.”

“Championsi te heq por Championsi edhe te jep: Interi eshte me mature, me e sigurt, me e bindur ne cilesite e saj.”

“Cilesia e Napolit mbetet aftesita teknike por Interi ka me me shume prezence fizike. Ka muskuj dhe dje per here te pare mbajtja e topit ka qene shume cilesore.”

“Sot per sot eshte ajo anti-Juve si per strutukre fizike por edhe per ate qe perfaqeson ne te ardhmen. Kjo nuk do te thote qe Interi do i marre titullin, por qe ne dhjetor nese do te jene afer mund te luftojne.”

“Lazio u shkaterrua totalisht dje: ne maj kualifikimi ne Champions erdhi me nje 2-3 ne minutat e fundit por dje u pa diferenca ne fushe dhe se sa eshte rritur ky Inter nga maji deri me tani.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.