Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

656 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inzaghi: “De Vrij? Nuk e di nese do te luaje, ai nuk…”

Gazzetta – Inzaghi: “De Vrij? Nuk e di nese do te luaje, ai nuk…”
Inter Club Staff

Ai eshte kthyer nje teme e nxehte keto dite ne Rome por edhe ne Milano.

Vetem dy dite me pare mediat bene me dije se Interi ka depozituar kontraten e De Vrij ne Federaten Italiane te futbollit duke siguruar keshtu lojtarin e Lazios me parameter zero.

Por ky lajm, solli ne ambjentin Lazial nje stuhi te vertete me Taren qe deklaroi dje se “Interi ka luajtur piset ose nesej jo Interi, mediat…”

Ne shtepine Lazio jane te ndare edhe nese De Vrij duhet te luaje ose ji ndeshjen e fundit.

Por duket se Lazio-Inter per hollandezin nuk do te kete, sepse ai ashtu i bie te luaje me te tashmen kunder se ardhmes se afert.

Pikerisht per kete, mbi te gjitha per anen emocionale, Simone Inzaghi deshiron ta qartesoje qe tani qe ndaj Interit ai nuk do te luaje.

Ja cfare ka shkruar Gazzetta dello Sport sot:

“Nuk e di nese do te luaje – ishte deklarata bombe e Inzaghit ne dhomen e zhveshjes se Crotones tregon e perditshmja italiane -.”

“Do ta vleresoj kete gje vetem gjate javes ne vazhdim.”

“Per te dielen rekuperimi i Luiz Felipe per ne eshte shume i rendesishem por kam edhe mbrojtesa shume te mire tek Lazio si ata qe i perdora edhe sot.”

“De Vrij nder te tjera, nuk eshte ne gjendje shume te mire fizike dhe ne Crotone rrezikoi te mos ishte.”

Me shume mundesi, nje vendim ndermjet lojtarit dhe teknikut te jete marre me perpara se ndeshja e djeshme, por vetem dje eshte folur publikisht per kete gje.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.