Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,933 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Italia, Eder ishte me i miri ne fushe. Candreva? Nje tren i vertete…

Gazzetta – Italia, Eder ishte me i miri ne fushe. Candreva? Nje tren i vertete…
Inter Club Staff

Sipas notave te Gazzetta dello Sport, ka qene Interisti Eder (vota 6,5) me i miri ne fushe nga lojtaret e kombetares Italiane ne ndeshjen e djeshme miqesore ndaj Frances ku ka debutuar dhe tekniku i ri Ventura.

Sulmi ka qene reparti qe ka bere me mire ne ndeshjen e djeshme tek te kalterit. Dyshja Eder-Pelle ka konfirmuar si ne Europian: dy sulmuesit kane kerkuar mjaft njeri-tjetrin ne fushe duke e gjetur shpesh here. Edhe kur Italia nuk kishte topin ne zoterim, Eder ka bere nje pune te vyer duke ndjekur Kante dhe arriti te jape nje assist per golin e 1-1. Me pak fjale, eshte nje lojtar multi-tasking. Lojtari tjeter zikalter ne fushe ka qene Candreva (vota 6), dhe ka luajtur ne krah me personalitetin e zakonshem. Ne gjithe pjesen e pare ka qene nje tren i vertete sipas Gazzeta dello Sport e me pas ne pjese te dyte ka pasur nje renie.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.