Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,479 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja Bordi i ri drejtues i Interit me ardhjen e Fenucci. Ausilio dhe Gardini…

Gazzetta – Ja Bordi i ri drejtues i Interit me ardhjen e Fenucci. Ausilio dhe Gardini…
Inter Club Staff

Zbarkimi ne Milano i administratorit te ri delegat te Interit i cili do te jete Claudio Fenucci, mund te ndryshoje edhe menaxhimi i zikalterve.

Pasoja e pare mund te jete rikthimi ne Kine i Liu Jun, i cili mund te rikthehet si drejtor i Suning Sports. Per sa i perket te tjerave, pritet qe drejtuesit aktuale te mbeten ne postet e tyre. Dy drejtuesit sportiv kane nje kontrate qe skadon ne qershor, por qe pritet te rinovohen shume shpejt me Giovanni Gardini i cili do te jete pergjegjesi per pjesen teknike dhe Piero Ausilio si drejtor sportiv. Njeriu i merkatos zikalter do te kete shume shpejt ne dispozicion nje staf te tere obeservuesish. Nderkohe Fenucci, i cili eshte edhe nje njeri “politik”, pritet qe te jete njeriu i mardhenieve me institucionet futbollistike e do te kete si detyre qe te rrise fitimet dhe te ‘rrise’ Steven, djalin 25 vjecar te Jindong i cili veren e ardhshme mund te zevendesoje Thohir si president i Interit. Ja sipas Gazzetta dello Sport, se si mund te ndryshoje bordi drejtues ne shtepine Inter:

Foto nga Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.