Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

4,199 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja cfare deshiron Mancini nga drejtuesit e Interit

Gazzetta – Ja cfare deshiron Mancini nga drejtuesit e Interit
Inter Club Staff

Ardhja e Angelo Greguccit si zevendes-tranjer eshte sigurisht nje sinjal i forte per sa i perket qendrimit te Roberto Mancinit ne pankinen zikalter.

“Klubi zikalter ndihet i qete sepse ne mes ka nje kontrate qe skadon qershorin qe vjen. Keshtu qe per rinovimin do te flitet gjate sezonit ne vazhdim. Klubi tregon besim ne drejtim te teknikut, i cili dihet te kuptoje qe me ardhjen e Suning ne klub strategjite kane ndryshuar dhe ai nuk eshte me ne qender te gjithckaje – nenvizon Gazzetta dello Sport -. Mancini do i kerkoje Thohir qe deklaratat e tij te pasohen me fakte konkrete. Vlen te thuhet se duhet nje sinjal ne merkato – ne te cilen ka ardhur Ansaldi, Banega dhe Erkin – i cili te siguroje tifozet per sezonin e ardhshem dhe te krijoje idene se Interi do te luftoje per gjera qe vertete vlejne. Sezoni i ri mund te filloje edhe pa nje rinovim te Mancinit dhe tekniku duhet ta kuptoje dhe pranoje kete fakt, por ajo qe kerkon Mancini eshte qe te perfshihet ne Merkato dhe skuadren ta ndertoje ai. Ne kete moment, pervec Ausilios jane disa prokuratore te cilet jane te lidhur me disa drejtues Kinez, por Mancio e di qe Kinezet sdueht te kene shume besim tek ata, sepse bota e futbollit eshte nje biznes i paster, dhe frika se tek Interi mund te vijne lojtare jo te duhur per nje cmim te larte ekziston. Pas takimit me Thohir dhe mardhenieve te mira te rikthyera me dirigjencen, Mancio do te mundohet te kete nje takim koke me koke me 26 Korrik me familjen Zhang, pronare e Suning dhe e Inter. Mancio ka nje deshire te vetme: merkaton ta beje ai. Per rinovimin ka kohe nje sezon te tere.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.