Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 21, 2020

Scroll to top

Top

727 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja formacioni i Interit neser ndaj Cagliarit: Dalbert nga minuta e pare? Ndersa Skriniar…

Gazzetta – Ja formacioni i Interit neser ndaj Cagliarit: Dalbert nga minuta e pare? Ndersa Skriniar…
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport tregon kete mengjes se Spalletti pothuajse e ka vendosur se ke do te hedhe nga minuta e pare ne ndeshjen e se shtunes ndaj Cagliarit.

Miranda sipas tyre eshte rikthyer ne grup ndersa Lautaro po ndihet gjithmone e me mire dhe ndaj Cagliarit mund te gjeje me te vertete hapsire per nje pjese te mire te ndeshjes.

Me pas, e sigurt mungesa e Vrsaljko: kroati po vazhdon te stervitet i diferencuar dhe mund te rikthehet ne mes te grumbulluarve vetem ndaj PSV ose maksimumi te dielen e ardhshme ndaj SPAL.

Ndryshe nga sa u perfol dje, Skriniar sipas te perditshmes italiane do te jete ne fushe qe nga minuta e pare dhe nuk do te luaje Miranda ne vend te tij. Ndryshim ne mesfushe por edhe ne krahun e majte te mbrojtjes.

Nderkohe, sipas Gazzetta dello Sport, ky eshte formacioni i mundshem: 

Samir Handanovic

Danilo D’Ambrosio

Stefan De Vrij

Milan Skriniar

Asamoah

Brozovic

Roberto Gagliardini

Radja Nainggolan (trekuartist)

Matteo Politano

Ivan Perisic

Mauro Icardi

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Dalbert; Gagliardini, Brozovic; Politano, Nainggolan, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.