Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

451 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja formacioni i mundshem: Borja Valero jashte. Brozovic dhe Vecino…

Gazzetta – Ja formacioni i mundshem: Borja Valero jashte. Brozovic dhe Vecino…
Inter Club Staff

Sa me shume ndeshja e se dieles ne transferte ndaj Sampdorias afrohet, aq me te shumta jane lajmet per sa i perket formacionit qe do te perzgjedhe Spalletti qe nga minuta e pare.

Te dielen, Interi do te zbrese ne fushen e veshtire te Genovas.

Skuadra e Giampaolos ka nje marsh komplet tjeter ne shtepine e saj ku deri me tani ka mundur edhe Juventusin por edhe Milanin.

Per te mundur Dorianet, Spalletti ka ndermend te perdore nje 4-2-3-1.

Ne mbrojtje do te konfirmohen Cancelo dhe D’Ambrosio ne krah dhe Miranda dhe Skriniar ne qender.

Ne mesfushe Gagliardini e ka nje bluze titullari gati dhe prane tij ka balotazh per nje vend titullari ndermjet Vecino dhe Brozovic. Ne krah do te jete Candreva me Perisic. Pas Icardit do te jete njeri ndermjet Brozovic dhe Rafinha, me brazilianin ne avantazh.

Keto jane formacionet sipas Gazzetta dello Sport:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.