Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,301 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja kush do te jene dy shitjet e para te Interit perpara dates 31 maj…

Gazzetta – Ja kush do te jene dy shitjet e para te Interit perpara dates 31 maj…
Inter Club Staff

Jo vetem blerjet por edhe shitjet.

Interi duket se do te beje dy shitje te rendesishme perpara dates 30 maj, mbase me shpresen edhe per te bere tentativen finale per blerjen e Joao Cancelo.

I pari qe do te shitet eshte Geoffery Kondogbia: Valencia dhe Interi kane folur, francezi eshte ne spanje ne huazim me te drejte blerje per andaluzianet per 25 milione euro.

Klubi i Peter Lim ka bere me dije zyrtarisht tek Interi se do e blejne lojtarin per shifren e rene dakort dhe ne kohen e percaktuar ne kontrate.

Por ky eshte nje operacion qe tek Interi nuk do te sjelle nje plusvalence te madhe duke pare qe lojtari 25 vjecar u ble nga Interi tek Monaco ne vitin 2015 per nje shifer te afert me 40 milione euro (bashke me bonuse) shpjegon La Gazzetta dello Sport.

Vlen te kujtohet gjithashtu se mbi Kondogbia, zikalterit do te kene edhe nje klauzole 25% te shumes se shitjes ne te ardhmen nga Valecnia. Klubi andaluzian te pakten ne kete sesion merkatoje pritet te mos heqe dore nga lojtari, edhe sepse do te luajne ne Champions League (jane shume afer vendit te katert ne La Liga) dhe per kete kompeticion do i duhet ndihmja e tij qe ka shkelqyer kete sezon.

Nderkohe, shitja e dyte e sigurt eshte Yuto Nagatomo ne Turqi tek Galatasaray. Klubi turk do te paguaje 4-5 milione euro per kartonin e tij tek Interi dhe shume shpejt do te zyrtarizohet edhe kjo marreveshje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.