Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 12, 2019

Scroll to top

Top

1,370 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja kush eshte lojtari i perzgjdhur per te zevendesuar Perisic: kushton 40 milione euro

Gazzetta – Ja kush eshte lojtari i perzgjdhur per te zevendesuar Perisic: kushton 40 milione euro
Inter Club Staff

Te gjitha mediat italiane keto kohe thone njezeri: fati i Ivan Perisic ne fund te sezonit tashme eshte i vendosur. 

Ai pritet qe te largohet nga Interi sepse drejtuesit mendojne se ai nuk ka te ardhme tek zikalterit por edhe kroati deshiron nje aventur te re.

Perisic ne muajin janar ishte i bindur per tu larguar drejt Peremier League, por asnje oferte zyrtare nuk erdhi tek Interi.

Gjithesesi Marotta duket se eshte teper i vendosur per emrin qe pritet ta zevendesoje Perisic tek Interi: ai eshte hollandez, ka luajtur kete sezon kunder Interit me PSV dhe do te kete nje derbi merkatoje per te.

Po flasim per 21 vjecarin Steven Bergwijn. Ja cfare shkruan Gazzetta dello Sport per te dhe nje te ardhme zikalter:

“Ai eshte nje talent i paster qe Interi e ka pare live ne grupin e Champions League dhe vlera e tij nuk eshte me pak se 40 milion euro.”

“Eshte lojtari i ri hollandez zgjedhja e pare per zevendesimin e kroatit Ivan Perisic. Nuk eshte nje mister tashme qe ai deshiron Premier League dhe Tottenham me Arsenal e deshirojne dhe mund te bejne nje oferte.”

“Ausilio dhe Marotta e kane gati zevendesimin pavarsisht se per Bergwijn nuk mungon as presingu i Milanit. Leonardo per momentin eshte i limituar vetem per te vezhguar situaten sepse deshiron te beje kujdes nga Fair Play Financiar sepse mund te rrezikoje Champions League keshtu.”

“Gjithesesi nese Interi do te beje nje oferte per te, Milani nuk do te mbetet prapa se ai i pelqen shume edhe kundershtareve te qytetit.”

“Ne sfond jane edhe Chelsea dhe Bayern per talentin e datelindjes 1997. Ata kane nje force ekonomike shume me te madhe se milanezet, por per kete po punon Marotta qe eshte nje mjeshter i ketyre situatave.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.