Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

382 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta: “Ja motivi kryesor qe Interi nuk konfirmoi Spallettin. Zhang i tha ne ate kohe se…”

Gazzetta: “Ja motivi kryesor qe Interi nuk konfirmoi Spallettin. Zhang i tha ne ate kohe se…”
Inter Club Staff

Here pas here, ceshtja Luciano Spalletti rikthehet te jete nje teme diskutimi ne mediat italiane sepse ai ka qene nje nga tekniket me te diskutuar te Interit vitet e fundit.

Spalletti ka qene njeriu qe rikthehu Interin ne Champions League pas 7 vitesh por ka qene edhe tranjeri qe doli kunder Icardit.

Prandaj, mendimet e interistave per te jane shume te ndryshem me nje pjese te madhe pro por gjithashtu ka edhe shume kunder tij per kohen e drejtimit te zikalterve.

Per te ka folur diten e sotme edhe nje nga gazetaret me te rendesishem te La Gazzetta dello Sport, Vincenzo D’Angolo.

Ai ka qene i ftuar per emsionin Marte Sport Live, program i transmetuar ne Radio Marte cdo te premte.

Ai ne kete transmetim ka zbuluar motivin se pse Interi nuk e konfirmoi Spallettin pas sezonit te kaluar.

“Interi ne kete sezon po investon shume edhe te Kupa Italise dhe Conte nuk deshiron te leshoje asnje centimeter.”

“Nje nga motivet kryesore qe ka bere qe Interi dhe Zhang te prishte mardheniet ne menyre te rendesishme vitin e kaluar ka qene pikerisht eleminimi nga Kupa e Italise.”

“Vitin e kaluar Zhang e beri te qarte qe e donte ate trofe, por Interi u eleminua qe ne cerekfinale nga Lazio.”

“Shume pak e kane thene por Kupa e Italise ka vendosur largimin e Luciano Spallettit nga Interi sezonin e shkuar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.