Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2020

Scroll to top

Top

410 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja notat e ndeshjes se djeshme: cfare vleresimi per Roberto Gagliardini, duket sikur eshte Steven Gerard!

Gazzetta – Ja notat e ndeshjes se djeshme: cfare vleresimi per Roberto Gagliardini, duket sikur eshte Steven Gerard!
Inter Club Staff

Interi rikthehet tek fitorja menjehere pas ndeshjes se humbur me Lazion dhe e ben kete ne menyren me te mire te mundshme ndaj Genoas. 

Ne kete ndeshje eshte rikthyer nga minuta e pare ne fushen e lojes edhe ish-kapiteni i Interit, Mauro Icardi i cili arriti te rikthehej me gol dhe te jepte edhe nje assist per Ivan Perisic.

Sipas Gazzetta dello Sport, ka qene pikerisht argjentinasi i Interit me i miri ne fushen e lojes. Ky ka qene komenti i te perditshmes italiane per te:

“Cfare dreqin ka ne vend te shpirtit? Luan sikur nuk ka ndodhur asgje: emocioni e ben qe te godase shtyllen, por penalltia e fituar, goli i shenuar, assisti i fituar qe ishte nje diamant i vertete per Perisic. Mire se erdhe, Maurito.”

Por bashke me te ka qene nje super vleresim edhe per Roberto Gagliardini, autori i dy golave (pikerisht si ndeshjen e kaluar): “E dyta dopiete per te dhe pikerisht ndaj Genoas, nje paraqitje e mrekullueshme dhe inteligjente. Pasime te shkurtra e te gjata: eshte ne versionin Prime te tij.”

Nderkohe, keto jane te gjitha notat sipas La Gazzetta dello Sport: 

Portieri: Handanovic 6;

Mbrojtesa: D’Ambrosio 6,5, Miranda 6,5, Skriniar 6,5, Asamoah 6,5;

Mesfushore: Gagliardini 7,5, Brozovic 7 (nga minuta e 20′ e pjeses se dyte Joao Mario 6), Nainggolan 7,

Sulmuesa: Politano 7 (nga minuta e 28′ e pjeses se dyte Borja Valero 6),  Perisic 7; Icardi 7,5 (nga minuta e 35′ e pjeses se dyte Keita por pa vote).

Tranjeri: Spalletti 7.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.