Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

611 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta -Ja plani i Spallettit per te rikthyer Perisic ne formen e tij me te mire: ai do i propozoje kroatit…

Gazzetta -Ja plani i Spallettit per te rikthyer Perisic ne formen e tij me te mire: ai do i propozoje kroatit…
Inter Club Staff

Gjithmone ‘i tmerrshem’ me kombetaren kroate, por drite dhe hije si lojtar zikalter: kush eshte Ivan Perisic i vertete? 

La Gazzetta dello Sport, pas paraqitjes se cmendur ndaj Spanjes, e hap perseri kete diskutim per kroatin.

Perse ish-lojtari i Wolfsburg, edhe ne kete fillim sezoni ka copeza suksesi tek Interi por edhe copeza hije totale?

E keshtu Spalletti ka nje plan qe ti riktheje Interin Ivanin e vertete, pikerisht sic ka bere me Brozovic.

“Nje vit me pare, pas 12 ndeshjesh ne Serie A, Perisic kishte shenuar 4 gola dhe kishte dhene 5 assist duke krijuar plot 29 raste per Interin.”

“Tani eshte i ndalur tek dy golat (nder te tjera nuk ka shenuar qe ne ndeshjen ndaj Bolognes me 1 shtator), 2 assist dhe 19 raste te krijuara.”

“Por jo vetem: renia eshte evidente edhe tek prekjet e topave ne zone (72 me 57) dhe ne saktesine e gjuajtjeve ne porte (40% dhe 36%).”

“Perisic i vertete me pak fjale ne kete Serie A per Interin nuk eshte pare akoma. As ne Champions ku ai nuk ka shenuar ende dhe paraqitjet e tij kane qene gjithcka pervec se te paharrueshme.”

“Edhe pse per Spallettin, ashtu sic ka thene ne fillim te sezonit, Perisic eshte kunderpergjigja e Interit per Cristiano Ronaldon.”

“Gjithesesi pertej statistikave, Ivan mbetet nje njeri i pazevendesueshem tek ky Inter dhe i vetmi me Handanovic dhe Politanon qe eshte perdorur pothuajse gjithmone.”

“Ne kohet e fundit ka luajtur edhe tek 4-3-3 i Spallettit dhe ka qene edhe me afer Icardit por impakti i tij tek ndeshjet nuk eshte se ka ndryshuar.”

“Por ne sy bie ndeshja ndaj Lazios ku ai ka marre noten shtate dhe ka bere nje nga ndeshjet me te mira te sezonit me shume vrap dhe mend.”

“Plani i Spallettit eshte ky: te shohi cfare ka bere me Lazion dhe ta ripropozoje por te flase me Ivan per te pare se cfare shkon mire tek kombetarja dhe cfare mund te permiresojne ata bashke tek Interi.”

“Por ka dicka te sigurt ne kete mes: Interi ka nevoje per Ivan per te shkelqyer po aq sa ka nevoje Ivan per Interin per te bere dicka te tille.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.