Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,506 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja rrugetimi i Interit, Romes, Lazios dhe Milanit deri ne fund te sezonit! Kalendari i zikalterve…

Gazzetta – Ja rrugetimi i Interit, Romes, Lazios dhe Milanit deri ne fund te sezonit! Kalendari i zikalterve…
Inter Club Staff

Gazzetta dello Sport i ka kushtuar nje artikull sot rrugetimit te skuadrave qe jane ne lufte per nje vend ne Champions.

Duke hequr Juventusin dhe Napolin qe ndodhen me lart ne klasifikim, jane kater skuadrat ne gare per nje vend ne Champions: Inter, Milan, Roma dhe Lazio. Milani eshte teper mbrapa dhe e veshtire qe te afrohet e pritet qe lufta e vertete te jete ndermjet zikalterve dhe dy ekipeve Romane.

Keto jane kundersharshtaret e secilit ekip deri ne fund te Serie A.

KUNDERSHTARET E ROMES: 60 pike, ne vendin e trete.

(Me germa kapitale transfertat)

Image result for Roma as

Fiorentina

LAZIO

Genoa

SPAL

Chievo

CAGLIARI

Juventus

SASSUOLO

KUNDERSHTARET E INTERIT: 59 pike, ne vendin e katert. 

TORINO

ATALANTA

Cagliari

CHIEVO

Juventus

UDINESE

Sassuolo

LAZIO

KUNDERSHTARET E LAZIOS: 57 pike, ne vendin e peste.

Image result for lazio

UDINESE

Roma

FIORENTINA

Sampdoria

TORINO

Atalanta

CROTONE

Inter

KUNDERSHTARET E MILANIT: 51 pike, vendi i gjashte: 

Related image

Sassuolo

Napoli

TORINO

Benevento

BOLOGNA

Verona

ATALANTA

Fiorentina

Me poshte eshte nje foto ilustruese e Gazzetta dello Sport per ndeshjet respektive te skuadrave ne keto 8 jave te mbetura.

Yjet tregojne veshtiresine e skuadrave me nje shkalle veshtiresie ne baze te kundershtareve dhe klasifikimit te tyre nga nje yll deri me pese ylla.

Nderkohe, skuadrat me germa me kapitale jane ndeshje ne transferte.

 

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.