Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 26, 2021

Scroll to top

Top

713 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja sa eshte numri i tifozeve te Interit ne Hollande sot: prezent edhe tifoze shqiptare

Gazzetta – Ja sa eshte numri i tifozeve te Interit ne Hollande sot: prezent edhe tifoze shqiptare
Inter Club Staff

Te shkosh ne Eindhoven nuk eshte e thjeshte dhe nuk ka hijeshine e nje Barcelona-Inter apo nje ndeshjeje ne Londer si ajo ndaj Tottenham por biletat e vena ne dispozicion per Interin ne kete ndeshje nga PSV jane zhdukur brenda pak minutash. 

Ne kampin zikalter ka uri per Champions League dhe kjo gje tregohet edhe nga transfertat duke pare se e fundit eshte zhvilluar ne Marseille ne 2012.

E keshtu,1650 biletat e vena ne dispozicion per Interin ne kete ndeshje jane shitur te gjitha.

Por nuk perfundon me kaq, sepse numri i Interistave ne kete ndeshje eshte edhe me i madh.

Numri i zikalterve ne stadium mund ta kaloje edhe numrin 2000 duke pare se shume mund te kene blere bileta edhe ne sektore te tjere te stadiumit.

“Biletat e Interit i kane shkuar ultrasve te Curva Nord dhe te gjithe Inter Clubeve nga Italia dhe nga Europa (ketu e theksojme se ben pjese edhe Inter Club Albania)”, tregon Gazzetta dello Sport.

“Ata qe jane me te guximshem jane nisur qe dje ne darke nga Milano me autobuz me nje udhetim qe parashikohet rreth 12 ore. Ndersa te tjeret kane shkuar me avion fillimisht ne Amsterdam. Por dikush ka qe ne fundjave aty dhe udhetimit te tyre do i japin forme sot.”

“Diten e djeshme ishte e lehte te gjeje Interista neper rruge qe kerkonin bileta por sa keq per ta: biletat jane shitur te gjitha. Nuk ka me asnje ne kembe.”

“Me tifozet nga Milano dje eshte nisur edhe nje tifoz vip: Nicola Berti dhe ai qe pritet te behet tifozi numer nje i Interit: Steven Zhang.”

“Djali i bosit kinez eshten je nga kandidatet per te pasuar Erick Thohir si president i klubit dhe sot do te perjetoje transferten e pare Europiane.”

Kete thote Gazzetta dello Sport per transferten e sotme por kujtojme se sot prezent ne stadium do te jene edhe 7 anetare zyrtare te Inter Club Albania qe jetojne ne Gjermani dhe Belgjike te cilet kane arritur te gjejne bileta ne sektorin e Interit pikerisht fare Inter Clubit zyrtar te tifozeve shiqiptare.

Shpresojme qe ne shtepi te kthehen me nje fitore!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.