Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

413 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja se kur do te rikthehet ne fushat e lojes Gagliardini. Ndeshja ndaj…

Gazzetta – Ja se kur do te rikthehet ne fushat e lojes Gagliardini. Ndeshja ndaj…
Inter Club Staff

Ne nje fitore aq te bukur sa ajo ne Meazza kunder Cagliarit ku zikalterit dominuan totalisht dhe fituan 4-0, kishte edhe nje lajm shume te keq. 

Ishte pikerisht mesfushori zikalter, Roberto Gagliardini qe u demtua keqazi ne kofshen e djathte duke terhequr muskulin dhe duke dale jashte fushes me dhimbje ne barrele.

U pa qe ne momentin e pare qe demtimi do te ishte i rende dhe koha e rekuperimit do te ishte e gjate.

Image result for gagliardini cagliari infortunio

Pikerisht dje dolen edhe rezultatet e para te kontrolleve te lojtarit, por Interi do te tentoje te rekuperoje Roberto Gagliardinin te pakten per ndeshjen e fundit.

Ja cfare shkruan Gazzetta sot ne edicionin e saj online:

“Programi parashikon nje rikthim gradual ne grup deri ne ndeshjen Inter-Sassuolo, qe me pas te jete plotesisht i gatshem per sfiden e fundit te kampionatit ne Olimpico, Lazio-Inter”, konfirmon La Gazzetta dello Sport. 

“Nuk eshte nje problem i vogel per Interin mungesa e Gaglia, i cili eshte i vetmi qe i jep “uje” Interit aty ne mes, ekuilibruesi perfekt i nje mesfushe te Interit qe perbehet edhe nga Brozovic dhe Rafinha.

“Nje demtim qe nuk pritej dhe qe mund ti kushtoje shtrenjte Interit te Spallettit qe i duhet te perballet edhe me gjendjen jo shume te mire te Matias Vecino.”

Takniku zikalter do te tentoje te rekuperoje te pakten uruguajanin qe te jete plotesisht i gatshem ndaj Juventusit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.