Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

5,832 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja se si do te luante Interi me tranjer Piolin

Gazzetta – Ja se si do te luante Interi me tranjer Piolin
Inter Club Staff

Stefano Pioli nuk ka dogma taktike. Por si do te luante Interi i tij ne rast se ai do te perzgjidhet tranjer i skuadres zikalter? Kjo eshte nje pyetje qe te gjithe tifozet zikalter e bejne.

Me shume mundesi, ai ne fillim do te insistoje tek 4-3-3 dhe me pas te studioje edhe alternativat e tjera, sidomos 4-2-3-1, formacion ku Banega mund te perdoret shume mire si edhe 4-3-1-2, ku argjentinasi perseri do te ishte pika e referimit zikalter. Pioli kur te vije do duhet te vendose per pozicionin e avancuar te Joao Mario, nese do te luaje me Medel ne mbrojtje, nese do te provoje te rekuperoje Kondogbia, dhe pikerisht, kush do te jete roli i Banega ne kete Inter, qe si mesfushor qendror ka treguar jo pak probleme dhe si trekuartist do i hiqte nje vend ne formacion dy nga mesfushoreve te tjere zikalter. Nuk vihet ne diskutim mbrojtja me kater e skuadres dhe roli qendror (ne fushe dhe jo vetem) i Icardit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.