Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,270 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja si ndryshon merkatoja me Thohir…

Gazzetta – Ja si ndryshon merkatoja me Thohir…
Xhorxh Gellci

Ardhja e Erick Thohir do te ndryshoje merkaton, ne hyrje por edhe ne dalje. Kete shpjegon Gazzetta dello Sport ne edicionin e sotem. “Dje  nga gazeta zvicerane Blick kane ardhur ‘merzitjet’ e Bazelit per tratativen Dragovic. Interi, ne fakt, ka prej kohesh marreveshjen per 21 vjecarin qendror austriak, por me pare duhet te shiste nje prej Chivu dhe Ranocchia. Ne nje efekt domino, zviceranet i kane kerkuar Partizanit te Beogradit te ngrije bullgarin Ivanov, te cilin e kishin identifikuar si zevendesuesin e Dragovic. Por tani per lojtarin e kombetares austriake jane kthyer disa klube spanjolle dhe ka ardhur nje oferte shume e mire nga Dinamo Kiev. Interi eshte i qete dhe mund ta mbaje Ranocchian. Me ardhjen e Thohir, nje shitje e nje lojtari te madh do te jete me pak e mundshme. Dhe skuadra zikalter do te kthehet edhe per Nainggolan, nje objektiv qe mund te realizohet vetem duke perdorur nje lojtar ne shkembim qe i pelqen Cagliarit. Dhe gjithashtu Wellington i Sao Paulo, eshte nje mundesi konkrete. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.