Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

649 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Jane te vertete zerat per Nainggolan, Roma e nxjer ne shitje: Shkon tek Inter ose…

Gazzetta – Jane te vertete zerat per Nainggolan, Roma e nxjer ne shitje: Shkon tek Inter ose…
Inter Club Staff

Duket nje dejavu e veres se vjetshme, ku Radja Nainggolan ishte ne qender te merkatos. 

Edhe ne merkaton e sezonit te kaluar u perfol shume per nje kalim te belgut tek Interi, por me pas per shkak te Fair Play Financiar por mbi te gjitha per shkak te bllokimit te qeverise kineze nuk u arrit dot te behej gje per Radja Nainggolan.

Gjithesesi edhe kete sezon duket se do te kemi nje telenovele Radja-Inter ku jo me larg se dje Ausilio tha: “Radja i pelqen Spallettit? Jo vetem Spallettit…”

Per kete ceshtje ka folur sot Gazzetta dello Sport e cila ka treguar edhe me shume per situaten e tij ne rome.

Ja fjalet e te perditshmes italiane:

“Nainggolan nuk i pelqen vetem Spallettit, me duket se i pelqen edhe Romes”.

“Keto ishin fjalet e Piero Ausilios dje perpara gazetareve. Por Ausilio nuk tha te verteten dje qe Radja mbetet nje objektv i klubit zikalter, edhe pse e dine shume mire se shifra per te arritur tek ai eshte shume e larte.”

“Interi duhet te kete kujdes nga Guangzhou Evergrande. Klubi kinez po kerkon qe te hidhet ne sulm per lojtarin e Romes dhe e verteta eshte se Roma nuk e konsideron te pashitshem lojtarin.”

“Ne kete moment, Radja e di qe po shkoi ne Kine do te perfitonte 12 milione euro ne sezon dhe eshte i bindur se ky tren kalon vetem nje here ne jete.”

“Por nese ai do te transferohet ne nje klub ne Itali, Interi eshte e para ne listen e lojtarit ku do te gjente te perferuarin e tij Spalletti. Ky i fundit do te bente cmendurira per ta pasur tek Interi lojtarin. Zikalterit per momentin po monitorojne situaten dhe jane ne dritare, jemi vetme 20 dit larg nga mbyllja e bilancit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.