Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

426 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta jep alarmin: “Conte ndaj Parmes do te lere jashte formacionit kater titullare: ja lista, jashte edhe Lukaku?”

Gazzetta jep alarmin: “Conte ndaj Parmes do te lere jashte formacionit kater titullare: ja lista, jashte edhe Lukaku?”
Inter Club Staff

Me sa duket, ndeshjet e afruara per Interin e bejne shume te veshtire qe skuadra zikalter te rekuperoje fuqi menjehere.

Pikerisht per kete arsye Antonio Conte po mendon per nje zgjidhje me te mire (sipas tij) per te qene gati per ndeshjen ndaj Real Madrid.

Keshtu, La Gazzetta dello Sport ka ngritur alarmin diten e sotme per disa mungesa te rendesishme te Interit ne ndeshjen ndaj Parmes per arsye se do te lihen pushim per te rekuperuar energji.

“Interi eshte mire, por jo shume mire. Eshte e bukur, por nuk kercen. Me fjale te tjera, luan mire, por nuk korr ate qe mbjell.”

nte

“Eshte edhe ceshtje energjish fizike, sepse ato dihet se nuk jane te pafundme: te mos harrojme per shembull se skuadra eshte rikthyer diten e merkure ne oren 2:30 nga Kiev, dhe ka qendruar te fleje ne Appiano Gentile.”

“Jane gjera te vecanta keto qe te ndihmojne qe te rekuperosh. Prandaj, Conte po mendon qe te lere disa lojtare te rendesishem jashte ndaj Parmes.”

“Te pakten do te jene kater lojtaret qe do te bejne pushim, por mbi te gjitha, mund te pushoje edhe Romelu Lukaku qe nuk ka humbur asnje minute kete sezon.”

“Por bashke me te, mund te qendroje jashte edhe Bastoni, Vidal dhe Barella.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.