Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

588 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta jep lajmin e madh: “Cfare fati ardhja e Zhang ne Milano: Steven ka zhbllokuar situaten me urgjente.”

Gazzetta jep lajmin e madh: “Cfare fati ardhja e Zhang ne Milano: Steven ka zhbllokuar situaten me urgjente.”
Inter Club Staff

Me sa duket tek Interi ka pasur nje lajm te madh me ardhjen e Steven Zhang ne Milano diten e djeshme.

Ai menjehere eshte paraqitur ne Appiano Gentile, ku gjeja e pare qe ka dashur te beje ka qene te ishte prezent ne nje darke me drejtuesit dhe Simone Inzaghi.

Por sipas asaj qe tregon sot La Gazzetta dello Sport, ardhja e Zhang ne Milano ka qene nje fat i madh per momentin e Interit.

“Po, sepse ardhja ne Milano e Presidentit qe mungonte prej shume muajsh eshte nje sinjal i madh force.”

“Por fati ka qene i madh per Interin sepse Steven ka zhbllokuar me ardhjen e tij edhe situaten per sa i perket Marcelo Brozovic.”

“Lojtari ishte ne skadence ne 2023 dhe nuk po gjente dot gjuhen e perbashket me Interin por duket se nderhyrja e Presidentit ka shpejtuar gjithcka.”

“Ai ka dhene driten jeshile per tu rritur oferta dhe nga ana tjeter Brozovic qe deshiren kryesore kishte te qendronte ne Milano, kete sinjal ka pritur per te thene po.”

“Oferta e Interit eshte 6,5 milione tashme dhe nuk ka dyshime qe Brozovic do te rinovoje me Interin te pakten deri ne 2025.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.