Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

952 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta jep lajmin e madh: “I pate 20 minutat e Eriksen ndaj Sampdorias? Conte mund te kete vendosur qe…”

Gazzetta jep lajmin e madh: “I pate 20 minutat e Eriksen ndaj Sampdorias? Conte mund te kete vendosur qe…”
Inter Club Staff

Jo vetem minutat shtese por as 90 minuta ne pankine. Kunder Sampdorias, ne menyre surprize, Antonio Conte ka aktivizuar Christian Eriksen ne minuten e 70.

Danezi ka pasur ne dispozicion 20 minuta per te dhene ndihmen e tij te ky Inter, dicka qe nuk kishte ndodhur ne te kaluaren.

Me perjashtim te ndeshjes ndaj Cagliarit, ku ai e nisi nga minuta e pare, danezi nuk kishte pasur mundesi te tjera prej javesh me radhe.

Por me sa duket ky mund te jete nje sinjal i rendesishem se dicka mund te kete ndryshuar per te ardhmen e Eriksen.

 

“Ato njezet minuta te dhena per Eriksen, i cili u preferua ne Marassi edhe ndaj Sensit perpara Arturo Vidal, mbase tregon se dicka ka ndryshuar tek Interi.”

“Tregon per nje sjellje te re te tranjerit. Mbase ai eshte dorezuar perpara merkatos me zero te Zhang, dhe e ka kuptuar se per danezin nuk ka asnje bleres serioz.”

“Keshtu, Conte po mendon se si te mbijetoje me lojtaret qe ka, e mund te vendose qe te punoje me fort me Eriksen.”

“Ai eshte alternativa e Sensit, per te permiresuar mbajtjen e topit, qe Interi e vuan shpesh here ne momente te caktuara. Mjafton te shohesh pjesen e pare ndaj Crotones per kete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.