Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,945 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta jep lajmin e madh: “Inter, dhurata tjeter e madhe vjen prape nga Brazil? Pas Vidal, tani…”

Gazzetta jep lajmin e madh: “Inter, dhurata tjeter e madhe vjen prape nga Brazil? Pas Vidal, tani…”
Inter Club Staff

Arturo Vidal shume shpejt do te jete nje lojtar zyrtar i Flamengos. Kete e thote me siguri sot La Gazzetta dello Sport.

Me largimin e tij, Inter ne fakt do te ule me plot 10 milione euro totalin e rrogave te saj dhe ky eshte nje lajm shume i mire.

Gjithesesi, nuk perfundon gjithcka me kaq, sepse Inter nga Brazili mund te marre nje tjeter lajm te mire dhe te madh.

“Behet fjale per Alexis Sanchez, i cili ka perfunduar gjithashtu ne shenjestren e Flamengos e cila eshte hedhur ne sulm”.

“Edhe pse ne ditet e kaluara ai ka thene jo per kete transferim, Flamengo nuk eshte dorezuar dhe po e provon perseri”.

“Sanchez shihet si nje nga celesat qe Inter te arrije te Dybala dhe prandaj edhe skuadra zikalter ka tentuar ta shese ne javet e kaluara, por pa sukses.”

“Sipas lajmeve te fundit, Flamengo eshte gati te preke perseri oferten e saj dhe do te tentoje ta binde edhe nje here”.

“Nderkohe, zevendes presidenti i Glamengos ka thene: “Sanchez? Them vetem se nuk jam mesuar te flas per tratativa per te shmangur cdo nderhyrje, prandaj nuk mund te them asgje. Te shohim”.

Keto kane qene fjalet e Marcos Braz, qe ka ne pjate nje kontrate te ngjashme si per Vidal me 3,5 milione dollare ne vit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.