Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

525 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta jep nje super lajm: “Frymemarrje per Inzaghin. Sapo ka marre vesh se lojtaret e kthyer nga Amerika Latine…”

Gazzetta jep nje super lajm: “Frymemarrje per Inzaghin. Sapo ka marre vesh se lojtaret e kthyer nga Amerika Latine…”
Inter Club Staff

Ka pasur nje moment frymemarrje ne shtepine Inter ne mengjesin e sotshem sipas saj qe tregon La Gazzetta dello Sport.

Nderkohe qe ka pasur shqetesim te madh per tamponat e ardhes pas pozitivitetit te tre lojtareve, me sa duket Interi eshte ne rregull nga ky aspekt te pakten per momentin.

Ashtu si eshte treguar edhe dje ne fakt nga FcInterNews.it, por e konfirmuar sot nga La Gazzetta dello Sport, asnje lojtar nuk ka dale me pozitiv ne skuadrne e Interit.

“Frika e madhe ka qene per 4 lojtaret e kthyer nga Amerika Latine, ku syte e Inzaghit ishin te Correa dhe Sanchez pas pozitivitetit te Dzeko dhe Satriano.”

“Te kater lojtaret qe jane kthyer nga Amerika Latine (edhe Vidal dhe Vecino) kishin bere nje tampon para se te niseshin dhe kane bere nje tjeter edhe ne Milano. Te dy kane dale negativ. Sapo ka marre vesh se lojtaret e kthyer nga Amerika Latine nuk kane asnje problem, Simone Inzaghi eshte lumturuar jo pak.”

“Nderkohe, e gjithe skuadra po merr dozen e trete te vaksines duke treguar edhe njehere nje perkatesi te madhe ndaj fanelles dhe skuadres.”

“Asnjeri nuk deshiron qe te rrezikoje rrugetimin e kampionatit dhe objektivin e perbashket qe ata kane.”

“Por edhe dicka tjeter ka rene ne sy: ne Appiano Gentile ka qene rregullisht Beppe Marotta, Piero Ausilio dhe Dario Baccin edhe ne daten 31 dhjetor, por edhe ne diten e Vitit te Ri me 01 janar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.