Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

8,418 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta jep super lajmin – Eriksen ka zgjedhur Interin: ja shifrat dhe detajet! Mund te mbyllet qe sot?

Gazzetta jep super lajmin – Eriksen ka zgjedhur Interin: ja shifrat dhe detajet! Mund te mbyllet qe sot?
Inter Club Staff

Christian Eriksen eshte me te vertete objektivi numer nje i diteve te ardhshme. 

“Dje ka pasur disa kontakte te tjera shume te rendesishme me agjentin e 27 vjecarit danez dhe gjithcka eshte e qarte: zikalterit e presin me nje kontrate deri ne 2024 me 7,5 milione euro ne sezon – nenvizon Gazzetta dello Sport -.”

“Tottenham kerkon ende 20 milione euro nderkohe qe Interi deshiron ta mbylle per 10 milione euro.”

“Martin Schoots, perfaqesuesi i lojtarit eshte ne nje mision diplomatik per ta mbyllur kete histori. Ne Milano nderkohe ka nje ajer nje fryme pozitive: nga momenti ne moment mund te gjendet ‘po’ kaq shume e pritur e Tottenham.”

“Gjithcka mund te mbyllet edhe qe sot, nje dite pasi Eriksen ka luajtur titullar ne FA Cup dhe eshte vershellyer shume fort nga tifozet e tij.”

Mourinho nderkohe ne fund te ndeshjes ka thene: “Eshte treguar profesionist. Vendimi i tij mund te jete per tu larguar, por duhet ta beje me koken lart. Meriton respekt nga tifozet.”

Nderkohe Interi dhe tifozet zikalter po e presin me krahe hapur ne Milano…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.