Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,730 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Joao Mario deshiron Interin: sot dite vendimtare!

Gazzetta – Joao Mario deshiron Interin: sot dite vendimtare!
Inter Club Staff

Tashme per Joao Mario, Interi eshte nje gare kunder kohes.

Palet jane shume afer, marreveshja mund te mbyllet fale bashkepunimit me Jiangsu. Por La Gazzetta dello Sport sjell te rejat me te fundit: Joorabchian dhe Zahavi jane ne pune pa pushim prej javesh qe te vene dakordesi ndermjet paleve. Sporting ka nje kerkese 60 milione euro, perpara se te zbriste ne 45 milione. Suning jane te gatshem te shpenzojne 35 milione euro dhe plus 5 milione bonuse qe te arrihet ne 40. Nje presing qe do te vazhdoje deri ne momentin e fundit, por nese ky sulm do te deshtoje, pista Joao Mario me shume mundesi do te deshtoje gjithashtu. Edhe me shitjet e lojtareve aktual ky transferim do te ishte shume kompleks per Ausilion. Joao Mario aktualisht i ka thene ‘po’ projektit zikalter dhe ka nje marreveshje me Interin per nje kontrate pesevjecare. Deshira e lojtarit (dje u nis per pushime pas Europianit te lodhshem), eshte transferimi tek Interi dhe kjo gje e vendos klubin ne nje pozicion shume te favorshem ne krahasim em konkurentet. Nje avantazh qe do te vazhdoje deri ne fund te dites se sotme, dite ku do te vendoset nese Joao Mario do te jete nje Interit ne sezonin e ri ose jo.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.