Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 23, 2020

Scroll to top

Top

1,791 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Joao Mario, Interi deshiron te plotesoje kerkesat e Sporting!

Inter Club Staff

Interi vazhdon te punoje per blerjen e Joao Mario. Tratativa eshte ne momentet e nxehta te saj dhe Sporting nuk po ul kerkesat por zikalterit, dhe sipas asaj qe tregon La Gazzetta dello Sport, nuk po dorezohen per portugezin.

“Vazhdon me ‘dirta te fikura’ tratativa me Sporting Lisbonen per Joao Mario. Oferta e pare fillestare ka qene 25 milione euro plus 5 bonuse (e ndoshta edhe kartonin e Delgado 2,5 milione) por nuk mjafton. Sporting deshiron te fitoje rreth 45 milione euro (klauzola e vjeter kjo), sepse ajo aktuale eshte 60 milione. Interi po mundohet me te gjitha menyrat qe te gjeje rrugen e duhur per te lojtari dhe deshiron te plotesoje kerkesat e Sporting. Mendohet se lojtari do te blihet nga skuadra Suning ne Kine per tu huazuar me pas tek Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.