Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,048 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Joao Mario? Para te shpenzuara mire. Portugezi edhe njehere tregoi…

Gazzetta – Joao Mario? Para te shpenzuara mire. Portugezi edhe njehere tregoi…
Inter Club Staff

“Nuk kemi arritur akoma ne nje maturi, sepse duhet te kalojme edhe disa teste te tjera e kundershtare me te forte, por te zgjidhesh me nje thjeshtesi prej veterani shume situata gjate lojes eshte nje sinjal i qarte”. 

Keshtu shkruan Gazzetta dello Sport e cila komenton 2-0 e Interit ne Empoli. “Interi nuk e humbet perqendrimin ne asnje moment, hyn ne fushe menjehere shume e vendosur, me nje formacion qe i ka te gjithe njerezit ne vendin e duhur e me nje 4-3-3 te paster e te shkurter. Joao Mario, ato para qe jane shpenzuar per te jane te shpenzuara mjaft mire. Ai eshte pika e ekulibrit te kesaj skuadre qe ne planin e kualitetit nuk vuan aspak dhe nuk ndjehet as mungesa e Banega: Interi zhvillon nje loje mjaft te mire ne krahun e Joaos, me Candrevan me te perfshire ne loje se Perisic, sepse portugezi terhiqte trafik me klasin qe e karakterizon dhe i hapte koridoret e duhura shokeve te skuadres me pasime klasi, nderkohe qe Kondogbia nuk ka te njejten shpejtesi dhe saktesi ne dheninen e topave.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.