Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,172 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Joao Mario, sinjale pozitive. De Boer e deshiron titullar ndaj Romes!

Gazzetta – Joao Mario, sinjale pozitive. De Boer e deshiron titullar ndaj Romes!
Inter Club Staff

Dite teper vendimtare per te mare vesh nese Joao Mario do te mund te luaje ne transferten e Romes te dielen kunder verdhekuqve te Spalletit.

Lajmet qe vine nga Pinetina gjithesesi jane pozitive ne ate pike qe Gazzetta dello Sport konfirmon: “Mesfushori portugez ka dhene sinjale pozitive ne stervitjet e fundit (edhe dje 23 vjecari nga Oporto ka zhvilluar nje program te vecante), dhe po ndjek nje rruge te lire per ne Olimpico ku do te jete automatikisht nese nuk do te kete shqetesime muskulare deri te dielen.

Ideja e De Boer eshte te paraqitet ne Rome me kete formacion: Handanovic ne porte, Ansaldi, Miranda, Murillo dhe Santon ne mbrojtje. Joao Mario dhe Medel ne mesfushe sebashku me Banega dhe ne sulm Candreva, Eder dhe golashenuesi i kampionatit Icardi ne qender.”

Ne realitet, ndryshe nga sa thote Gazzetta, Perisic pritet te luaje ne te majte si titullar dhe eshte ai favorit ndaj Eder.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.