Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,263 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Joao Mario, sot dite vendimtare per kalimin tek West Ham. Por nderkohe Interi kerkon…

Gazzetta – Joao Mario, sot dite vendimtare per kalimin tek West Ham. Por nderkohe Interi kerkon…
Inter Club Staff

Sot pritet te jete nje dite vendimtare per te ardhmen e Joao Marios, ose me sakte, per kalimin e tij ne angli tek West Ham. Te pakten sipas asaj qe thote Gazzetta dello Sport, keshtu eshte.

“Lojtari i ka thene po West Ham, qe nderkohe eshte e gatshme te paguaje rrogen e plote te lojtarit. Anglezet kane kerkuar huazimin e thjeshte pa pagese ne fillim por Interi ka kerkuar 1,5 milione euro: sot pritet te jete dita “o behet o sbehet”. Me keto fjale shprehet e perditshmja italiane per situaten e Joao Marios. Nderkohe deri me tani Interit i jane plotesuar deshirat nga West Ham: zikalterit ne fillim kerkuan te paguhet rroga e plote, te vihet nje cmim blerje prej 40 milione euro ne kontrate nese anglezet do duan ta mbajne si dhe tashme kerkojne edhe 1 milione e gjysem euro vetem per huazimin, gje e cila pritet te plotesohet sot gjithashtu.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.