Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,021 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ju prezantojme me Steven, nje student i shkelqyer, i perulur dhe ambicioz.

Gazzetta – Ju prezantojme me Steven, nje student i shkelqyer, i perulur dhe ambicioz.
Inter Club Staff

Shume me shume se sa nje keshilltar i thjeshte. Steven Zhang, djali i Jindong, eshte bere me kalimin e kohes njeriu i referimit ndermjet Interit dhe shoqerise kineze.

La Gazzetta dello Sport na e prezanton te gjitheve ate: “Ai ka bere shkollen e mesme me rezultate te shkelqyera tek eskluzivi Mercersburg College, ne Pensilvani, ne shtetet e Bashkuara te Amerikes. Me pas ka refuzuar nje ftese per shkollen e larte tek i lavdishmi MIT ne Boston per te zgjedhur Shkencat Ekonomike ne Wharton School. Eksperiencat e meparshme i ka pasur tek Morgan Stanley dhe JP Morgan e me pas eshte rikthyer ne Nanjing per tu bere minister i puneve te jashtme te Suning, kolosi i krijuar ne 1990 nga babai e qe ne fillim ishte nje dyqan i thjeshte elektroshtepiakesh. Tani eshte misioni Inter dhe pritshmerite jane teper te larta. Steven ka blere shtepi ne Brera, nderkohe Suning po studion pushimin e tregut te imobilareve ne Itali duke filluar gjithcka me blerjen e Torre Velasca. Ai ne seline e Interit ka zyren e tij te re ku punon pa pushim dhe flet cdo dite disa here ne dite me babain e tij me ‘conference call’ nepermjet Skype. Ai i dashuron makinat sportive e nese del per darke me Liu Jun (CEO zikalter) ai preferon kuzhinen kineze, por eshte i cmendur edhe per ushqimet tradicionale milaneze. Flet nje anglishte perfekte dhe studion cdo dite italishten”. Me pak fjale, me mish e me shjpirt po tenton te perfshihet totalisht ne aventuren e re zikalter. E ne fakt, po studion si president i ardhshem i Interit.

“Kush afer po i rri, e pershkruan si nje ‘sfungjer’ ne kuptimin qe informohet per cdo aspekt, edhe per ato qe ne dukje duken pa ndonje rendesi e qe kane te bejne me klubin – nenvizon e perditshmja italiane. Ai ka nje mentalitet teper te hapir te cilin e shpreh, deshiron te gjithe gjithmone se si funksionojne gjerat ketu ne Itali, edhe se si duhet ti kete mardheniet me klubet e tjera. I degjon te gjithe, por nese nuk eshte dakort shpjegon motivet se pse dhe vazhdon me rrugen e tij. Natyrisht pasi konsultohet edhe me babain. E duhet mare parasysh qe ketu ne Milano ka edhe nje lloj ‘babai’ e ai eshte Massimo Moratti. Me ish pronarin e Interit ka lindur nje mardhenie mjaft e mire e deri diku prinderore ne prillin e shkuar kur Suning erdhi per here te pare ne Itali”.

Steven i peruluri (aq shume sa mbajti radhen si gjithe te tjeret per tu futur ne darken e organizuar), por edhe Steven ambiciozi, pikerisht si puna e Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.