Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,381 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ka nje lajm shume te mire per tifozet e Interit: me ne fund eshte nje…

Gazzetta – Ka nje lajm shume te mire per tifozet e Interit: me ne fund eshte nje…
Inter Club Staff

Tifoze zikalter, eshte koha te gezoheni per kete Inter te ri! 

Keshtu e ka nisur shkrimin e saj Gazzetta dello Sport duke u mbeshtetur me se shumti tek prova e pare sezonale e djemve te Spallettit te fituar 3-0 ndaj Luganos.

E perditshmja italiane ka theksuar ne kete shkrim se si te rinjte kane marre menjehere pjese ne manovrat e lojes.

Ja shkrimi i plote: 

“Aksioni i pare I Interit ne kete sezon: Nainggolan i jep topin Candreves, shtylle. Mendon: pra nuk ka ndryshuar asgje, e nisim ne menyre te njejte.”

“Po cfare thoni, eshte komplet nje histori tjeter. Eshte nje Inter i ri, i ri me te vertete. Per te kuptuar kete mjafton te shohim muziken e luajtur ne Lugano. Jo ajo qeper autopalante qe ishte stil Mykonos, por muzika e krijeses se re zikalter qe shkon ne porten e Luganos plot tete here e ne te gjitha heret rrezikshem ne pjesen e pare.”

“Ja, shtate nga keto tete here me perjashtim te Candreves qe e permendem me lart, jane frut i kombnimeve te blerjeve te reja.”

“Eshte qe tani Interi i Nainggolan dhe De Vrij qe Spalletti i mban ne fushe ne ndeshje ne pare 75 minuta dhe 90 qe kur e lexon mund te duket e shemtuar dhe e rrezikshhme, por tranjeri e mendoi keshtu.”

“Eshte Interi i Karamoh qe ne dhjete minuta arrin te shenoje dy here duke cuar ne delir tifozet edhe pse ne nje miqesore.”

“Eshte edhe Interi i Politanos, nje lojtar perfekt per puzzle qe ka ne mendje tranjeri qe ka ndermend ti hape probleme cdo kundershtari.”

“Por eshte edhe Interi i Lautaro Martinez qe nese ka pasur friken se mos nuk binte ne sy, ja: te qendroje i qete. Gol ne debutim, nje gol prej demi (Toro) sepse pseudonimet nuk vendosen kot me kot: kontroll, gjuajtje, pritje e porteirit, ai cohet menjehere dhe fut topin brenda ne rrjete. Ne disa sekonda i tregoi tifozeve se nga cfare brumi perbehet.”

“Tifoze te Interit, e kuptoni pse duhet te jeni entuziaste? Ky eshte nje Inter totalisht i ri…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.