Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

224 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta kapet me Handanovic: “Dje meritonte noten me te ulet ne fushe: ja pse. Por shpetoi vetem prej… Barellas.”

Gazzetta kapet me Handanovic: “Dje meritonte noten me te ulet ne fushe: ja pse. Por shpetoi vetem prej… Barellas.”
Inter Club Staff

Interi ka fituar 3-0 dje ndaj Sassuolos dhe gjithcka ka ardhur fale nje ndeshje mjaft te mire nga skuadra e Interit.

Kjo gje shikohet edhe nga notat qe lojtaret zikalter kane marre pas ndeshjes nga La Gazzetta dello Sport.

Dihet qe prej gjithmone se notat jane nje pershkrim i mire per ate qe ka ndodhur ne fushen e lojes, sepse zakonsiht paraqitjet e lojtareve pasqyrohen ne menyre te drejte.

Sipas La Gazzetta dello Sport, me i miri ne fushen e lojes ka qene Lautaro Martinez, edhe pse nuk shenoi dje, ka marre noten 7,5.

Me pas, noten 7 e kane marre edhe lojtare si Milan Skriniar, Matteo Darmian, Nicolo Barella, Roberto Gagliardini dhe Alexis Sanchez.

Note pozitive nderkohe ka marre Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni, Arturo Vidal, dhe Ivan Perisic, te gjthe me 6,5.

I vetmi qe ka marre noten me te ulet, eshte Samir Handanovic, qe ka marre nje note 6, qe eshte nje note kaluese.

“Pas pese ndeshjesh, arrin ta mbylle nje ndeshje pa pesuar asnje gol dhe kalon nje te shtune te qete. E tremb pak shtylla e Djuricic ku as nuk denjon te hidhet. Por kesaj radhe shpeton mire sepse ishte i mbrojtur mire. Merita ka qene edhe e… pozicionit te ri te Barella ne fushe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.