Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

780 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Keita eshte i Interit: ja detajet transferimit dhe cmimi real i tij! Nderkohe Candreva humbet…

Gazzetta – Keita eshte i Interit: ja detajet transferimit dhe cmimi real i tij! Nderkohe Candreva humbet…
Inter Club Staff

Keita Balde tashme eshte nje lojtar i Interit, edhe pse per te zyrtarizuar gjithcka per sa i perket operacionit, duhet te kalojne disa dite. 

La Gazzetta dello Sport ama nuk ka asnje dyshim dhe ‘zyrtarizon’ perpara kohe blerjen me te re te Interit.

Pas lajmeve te njepasnjeshme por edhe thashethemeve keto dite e nder to edhe mesazhi ne rrjete sociale i agjentit Calenda, ja tek erdhi levizja decizive e Monaco me teknikun Jardim qe e ka lene jashte lojtareve te grumbulluar pe ndeshjen e pare te Ligue 1:

“Eshte nje diskutim qe do te perfundoje poztivisht. Eshte e kote qe te rrezikojne lojtarin duke e grumbulluar e te rrezikojne qe te demtohet me tratativen pothuajse te vendosur tashme – shpjegon Gazzetta -.”

“Keita po ben nxemjen, ka deshire per Interin dhe nuk e fsheh kete. Buzeqeshja qe i ka pushtuar fytyren perkrah agjentit te tij konfirmon lumturine per kete aventure te re ne horizont.”

Ai do te kete nje kontrate 1 vjecare (gjate huazimit) dhe 4 vite te tjera nese Interi do te vendose per ta blere perfundimisht. Huazimi do te jete i shtrenjte natyrisht, rreth 5-6 milione euro me te drejte blerje rreth 25 mililione euro. Ne total pritet te kushtoje diku tek 30 milione eurot nese Interi do te vendose ta bleje ne fund.

Por nderkohe interesi i klubit te Principates per Antonio Candreves eshte ende i gjalle dhe ai po reflekton: ka kohe deri ne 31 gusht, date kur do te mbyllet merkato ne France.

“Candreva ka rinovuar kontraten me Interin prej pak kohesh dhe mendonte se do te ishte nje lojtar kyc i projektit te ri te klubit.”

“E qarte qe pak pakenaqesi tek ai ka por jo vetem se Interi deshiron ta shese, por edhe per faktin qe Interi ka blere ne pozicionin e tij disa lojtare qe e kane rritur ndjeshem konkurencen dhe rrezikojne ta lene ne stol per nje kohe te gjate.”

keita

“Natyrisht qe Interi ne ndryshim nga viti i kaluar ka nje Champions League per te luajtur prandaj qe duhet te kete shume lojtare ne dispozicion dhe pritet te kete hapsire per te gjithe duke pare se Spalletti eshte nje tranjer qe i ndryshon lojtaret per te mos i renduar ne te gjitha kompeticionet por Candreva duket edhe jashte planeve te tij.”

“Candreva nuk deshiron te largohet nga Milano pikerisht ne momentin kur Interi shihet nga te gjithe si anti-Juventus pas nje merkatoje kaq te rendesishme e cila ka konfirmuar ambicjet e Suning. Por ne moshen 31 vjecare do te ishte e drejte qe te vleresohej nje transferim tek nje kampionat i ri.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.