Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 7, 2020

Scroll to top

Top

1,101 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Kemi surpriza: Ja formacioni i Interit ndaj Sassuolos! Jashte edhe Skriniar sepse…

Gazzetta – Kemi surpriza: Ja formacioni i Interit ndaj Sassuolos! Jashte edhe Skriniar sepse…
Inter Club Staff

Sipas Gazzetta dello Sport, do te kemi surpriza ne formacionin e Interit ndaj Sassuolos te dielen ne darke. 

Ata tregojne se cdo gje eshte gati per Keita Balde qe i ka zgjidhur problemet burokratike qe kishte me vizen dhe do te grumbullohet rregullisht per ndeshjen e pare te kampionatit, por do te kete dy mungesa te rendesishme per Interin nga minuta e pare.

Duket se dyshimi i madh per Spallettin eshte Milan Skriniar: “Sllovaku – shpjegon Gazzetta dello Sport -, eshte stervitur vec nga grupi dje por sot pritet ti bashkohet atyre.”

“Nuk duket ne dyshim prezenca e tij ne listen e te grumbulluarve, por dyshojme se mund te mos luaje nga minuta e pare duke llogaritur problemin e vogel fizik (muskular) te shfaqur perpara dy diteve kur la edhe fushen e lojes.”

“Ai do te jete ne balotazh me Miranden deri ne momentin e fundit, por nese do te kete dyshime, Spalletti nuk do te ndermarre rreziqe dhe do te hedhe Miranden nga minuta e pare.”

“Nderkohe jashte listes eshte i sigurt Nainggolan qe nuk ja ka dale dot te jete.”

Nderkohe, sipas La Gazzetta dello Sport, Interi do te luaje keshtu neser nga minuta e pare: 4-2-3-1

Samir Handanovic

Danilo D’Ambrosio

Milan Skrinair

Stefan De Vrij

Dalbert

Brozovic

Matias Vecino

Politano

Lautaro Martinez

Kwadwo Asamoah

Mauro Icardi

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Miranda, Dalbert; Vecino, Brozovic; Politano, Martinez, Asamoah; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.