Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

791 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Keto jane te rejat e fundit per formacionin anti-Juventus: Vecino, Karamoh dhe Candreva…

Gazzetta – Keto jane te rejat e fundit per formacionin anti-Juventus: Vecino, Karamoh dhe Candreva…
Inter Club Staff

Tashme jemi vetem 4 dite larg ndeshjes se madhe ndaj Juventusit qe do te vendose shume per garen ne Champions por mund te vendose edhe titullin ne Itali. 

Interi duhet te fitoje per te mos ndalur hapin drejt Champions ku eshte ne gare me Lazion dhe Romen dhe Juventusi duhet te fitoje per te mos rrezikuar te kalohet nga Napoli.

Dje kishte nje pune ‘shplodhese’ ne Appiano, sot eshte pushim dhe nga neser do te rikthehen stervitjet ne prag te ndeshjes ndaj Juventusit.

Eshte shume i rendesishem rekuperimi i Vecinos: pa Gagliardinin, uruguajani eshte mesfushori qe mund te kete me shume sinergji me Broozvic.

“Matias do te kompletonte me mire Brozovic se sa Borja, qe ben te njejten gje si kroati por i mungon fiziku”, ka konfirmuar te dielen Spalletti.

“Ai hyri ne minuten e 32  te pjeses se dyte ne fushe ndaj Chievos ne Bentegodi dhe nuk ishin minuta te mira ne total. Por sa e vertete eshte qe  ai humbi disa topa (madje edhe ate qe solli golin e  2-1 nga Stepinski qe ndoshta ishte edhe faull)por ka dy muaj pa luajtur nga minuta e pare” – konfirmon Gazzetta dello Sport.

Hera e fundit ku ai ka luajtur si titullar eshte 24 shkurti ndaj Beneventos.

Per sa i perket pjeses se tjeter te formacionit, mbrojtja do te jete e njejte dhe perpara Rafinha, Perisic, Icardi do te jene.

Karamoh pritet ti lere vendin nga minuta e pare Candreves.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.