Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

677 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta konfirmon: “Ishte data 10 shtator kur Interi mori nje vendim drastik: duhej te shitej me patjeter…”

Gazzetta konfirmon: “Ishte data 10 shtator kur Interi mori nje vendim drastik: duhej te shitej me patjeter…”
Inter Club Staff

Interi liron nje vend tjeter ne skuader dhe keshtu ulet akoma me shume edhe totali i rrogave.

Ne fakt duket se eshte mbyllur gjithcka per kalimin e Diego Godin tek Cagliari sipas lajmeve me te fundit nga Italia.

Kete gje e shpjegon La Gazzetta dello Sport, qe tregon momentet e fundit te tratatives ndermjet sardeve dhe uruguajanit.

“Nje zyrtarizim i madh po pritet te behet ne keto ore: Diego Godin do te transferohet tek klubi i Cagliarit.”

“Eshte nje operacion fantastik, i mbyllur ne vetem 10 dite. Ishte data 10 shtator kur Interi mori nje vendim drastik.”

“Zikalterit vendosen qe te shesin Diego Godin per te leshuar vend ne skuader dhe vend per rrogen e Vidal.”

“Interi ne ate moment hoqi dore edhe nga cdo pretendim per kartonin e tij, duke i dhene keshtu nje mundesi te arte Cagliarit per ta rrembyer ate.”

“Presidenti i Cagliarit nderkohe hoqi dore nga Fazio sepse me te gjithe respektin per kete te fundit, Godin eshte dicka tjeter, nje nga me te fortet ne Serie A dhe ne Europe ndoshta.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.