Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2020

Scroll to top

Top

2,051 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Kore kunder Napolit ndaj Chievos: Curva Nord rrezikon skualifikimin ndaj Empolit

Gazzetta – Kore kunder Napolit ndaj Chievos: Curva Nord rrezikon skualifikimin ndaj Empolit
Inter Club Staff

Curva Nord eshte ne rrezik te forte skualifikimi ne ndeshjen e fundit ndaj Empolit ne shtepi per shkak te disa koreve anti-Napoli me sfond rracist territorial.

Kete gje e shkruan kete mengjes Gazzetta dello Sport e cila vazhdon edhe me tej:

“Ultrasit e Interit, te cilet kane perfunduar jo pak here ne media kohet e fundit dhe te mos harrojme se ishin ata qe bene qe San Siro te mbyllej per tifozet pas koreve kunder Koulibaly, rrezikojne te skualifikohen perseri.”

“Koret anti-Napoli filluan te degjoheshin ne te gjithe stadiumin diten e djeshme dhe u desh qe te nderhynte spikeri i stadiumit per ti kujtuar se mund te skualifikohen ne ndeshjet e ardhshme nese keto kore do te vazhdonin.”

“Nderkohe qe Curva Nord kendonte kore anti-Napoli, pjesa tjeter e stadiumit i vershellente ultrasit.”

“Tashme Nordi mund te skualifikohet ndaj Empolit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.