Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

1,348 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Kovacic ka rinovuar deri ne 2019: Asnje klauzole. Ai do te jete…

Gazzetta – Kovacic ka rinovuar deri ne 2019: Asnje klauzole. Ai do te jete…
Inter Club Staff

U tha u be. Sipas Gazzetta dello Sport, pas muajsh te tere tratativash eshte mbyllur keshtu ceshtja e rinovimit te Mateo Kovacic. Numri 10 i zikalterve ne fakt ka firmosur rinovimin e kontrates deri ne 2019 dhe eshte ceshtje kohe qe gjithcka te behet zyrtare edhe nga Interi. Keshtu, sic eshte thene disa here nga Thohir, Kroati do te behet nje copez e rendesishme ne ndertimin e Interit dhe do te behet njekohesisht nje nga njerezit me te rendesishem ne skuader por edhe ne nivel marketingu brenda 2-3 viteve. Gjithcka eshte hedhur e zeza ne te bardhe dhe kontrata e re do ta beje djaloshin nje nga lojtaret me te paguar tek zikalterit.

Me kete rinovim, Interi i dergon nje sinjal te forte ekipeve te medha ne Europe: Pas Barcelones veren e kaluar, ne Spanje e ka menduar blerjen e tij edhe Real Madridi, duke pare demtimin e gjate te Modric por asgje sdo te ndodhe. Mateo (qe u ble 12 milione euro dhe 4 milione bonuse te lidhura me objektivat) do te qendroje tek Interi dhe nuk do te kete asnje klauzole largimi. Per kete te fundit u fol shume, por nuk u duk si dicka qe sillte ndonje gje te mire, por vetem rrezik sepse nese ndonje ekip do te ishte i gatshem te paguante klauzolen, Interit do i duhej te dorezohej keshtu me mire asgje. Interi e nis nga Kovacic dhe Kovacic qendron tek Interi. Me kontrate te re e shume te permiresuar madje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.