Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2020

Scroll to top

Top

1,033 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ky eshte plani i Interit per tu futur ne gare per Serie A: ja se si do te sulmohet Juventusi

Gazzetta – Ky eshte plani i Interit per tu futur ne gare per Serie A: ja se si do te sulmohet Juventusi
Inter Club Staff

Plani i Interit eshte shume i qarte per te gjithe. 

Sapo te arrihet Championsi, hapi i radhes eshte te ngushtohet diferenca me skuadrat me lart ne klasifikim e sidomos me Juventusin qe mbetet kompetitive ne Itali.

Kete gje e shkruan Andrea di Caro, zevendes redaktor i Gazzetta dello Sport.

Ja cfare ka shkruar ai ne faqet e te perditshmes italiane: 

“Uljet dhe ngritjet e vitit te kaluar kane qartesuar Spallettin se cfare duhej: lojtare te forte, me peshe, personalitet, karakter dhe tani drejtuesit po mundohen ta kenaqin ate.”

“Tekniku deshiron nje skuader te hekurt, qe di te luftoje deri ne fund, pa pushim por edhe qe luan nje futboll te bukur.”

“Limiti i vitit te kaluar me shume ka qene ceshtje nervash se sa teknike, sepse nje blackout aq i gjate eshte veshtire i shpejgueshem dhe per pak sa nuk i kushtoi Championsin Interit.”

“Qe nga ketu ka nisur edhe zgjedhja per te marre lojtare te gatshem sic eshte Asamoah, De Vrij, Nainggolan te cileve i eshte shtuar talenti Lautaro.”

“Mungojne ende disa lojtare per te perfunduar kete mozaik zikalter: nje mesfushor qendror qe qeveris ne mesfushe (Dembele apo Carvalho), nje sulmues i djathte (Malcom), por edhe nje mbrojtes i djathte.”

“Nderkoh ne sfond mund te jene edhe largimet e Karamoh, Eder, Biabiany, Nagatomo, apo te tjere qe do te ishin zevendesues si Borja Valero, Vecino apo Gagliardini.”

“Nderkohe ne syte tane mbeten te shitshem edhe Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic.”

“Me nje 3-4-1-2 Spalletti po pergatit Iron-Interin e drejtuar nga Nainggolan.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.