Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,052 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Lazio ne telashe, do i mungojne kater titullare! Me Interin do te duhet nje mrekulli qe…

Gazzetta – Lazio ne telashe, do i mungojne kater titullare! Me Interin do te duhet nje mrekulli qe…
Inter Club Staff

Po afron ndeshja e shumepritur e javes se fundit te Serie A qe do te luhet ne Olimpico, Lazio-Inter.

Ne kete perballje pritet te vendoset se cila skuader do te shkoje ne Champions League sezonin qe vjen.

Edhe pse skuadrat respektive kane nga nje ndeshje jo te lehte perpara, te gjithe i kane syte qe tani ne Olimpico.

Image result for olimpico lazio inter

Por perpara saj, Interit do i duhet te perballet me Sassuolon ne San Siro, nje skuader e cila qe prej ngjitjes ne Serie A i ka hapur gjithmone probleme zikalterve.

Por nuk duket me e lehte as perballja e Lazios e cila do te udhetoje drejt Crotones ku do te gjeje perballe nje kundershtar qe do te kerkoje fitoren me cdo kusht per te mbijetuar ne Serie A por mbi te gjitha, me nje tranjer si Zenga qe do te kete nje motiv te dyfishte per ti mundur Lazialet.

Image result for zenga crotone

Nese tek Interi per momentin ne infermieri ndodhet Gagliardini dhe Miranda (por qe pritet te luaje qe kete jave), situata duket me e renduar tek Lazio.

Sipas La Gazzetta dello Sport, kete jave, ne transferten e Crotones, Lazio do te kete jashte plot kater titullare: ParoloLuis Alberto dhe Immobile, plus edhe te skualifikuarin Luiz Felipe. I vetmi qe mund te rekuperohet ne kohe eshte Radu.

Image result for immobile infortunato

Ne prag te ndeshjes me Interin – tregon e perditshmja italiane – ka vetem pak shanse per dy nga lojtaret me te rendesishem qe ndodhen te demtuar: do te duhej nje mrekulli qe ndaj zikalterve te luanin Luis Alberto dhe Immobile. Parolo ka me shume mundesie per te qene, sepse eshte ne rekuperim e siper.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.