Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

860 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Levizja e fundit e Juventusit ka bere qe Interi te ndryshoje strategji? “Marotta eshte gati qe…”

Gazzetta – Levizja e fundit e Juventusit ka bere qe Interi te ndryshoje strategji? “Marotta eshte gati qe…”
Inter Club Staff

Nje merkato si protagoniste. Por me pare, duhen qartesuar strategjite edhe per shkak se tranjeri i Interit eshte ne dyshim te forte. 

Gjithcka ka te beje me deklaratat e Contes pas ndeshjes ndaj Atalantes dhe qe kane turbulluar jo pak ujrat ne Milano.

Por ne kete moment qe po flasim, Interi ka deshire ti plotesoje deshirat Cones ne merkato, por nuk do qe Conte te beje perseri skena te tilla.

Gjithesesi, projekti i Interit eshte i madh dhe vazhdon te jete i nje niveli teper te larte e ka te beje ne ditet e fundit, edhe me ate qe po ndodh tek… Juventusi.

“Administratori i Interit, Beppe Marotta deshiron te beje nje skuader te nje niveli teper te larte ne sezonin e ri.”

“Gjithcka ka te beje me revolucionin ne shtepine Juventus qe sapo kane marre Pirlon.”

“Per Marotten, ai eshte nje bast shume i rrezikshem dhe e shikon kete si nje mundesi te arte per te ndertuar nje skuader kompetitive dhe per te rrezuar Juventusin nga froni.”

“Marotta ka ndermend qe te perforcoje skuadren ne cdo pike te dobet te saj , sidomos ne krahun e majte dhe ne mesfushe, ku Conte pretendon nje emer te madh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.