Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

444 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Lunin ka zgjedhur: jo Juves dhe Arsenal per Interin. Ja detajet!

Gazzetta – Lunin ka zgjedhur: jo Juves dhe Arsenal per Interin. Ja detajet!
Inter Club Staff

Interi ka vene duart mbi Andriy Lunin, klasi 1999, portier qe Andriy Shevchenko e ka bere tashme qe te debutoje edhe me kombetaren e madhe ukrainase. 

Sigurine per kete operacion e sjell Gazzetta dello Sport: do te jete ai pasardhesi i Handanovic.

Pas fjaleve te agjentit te tij perpara disa ditesh, ky operacion nga Gazzetta jepet si i mbyllur.

Ja cfare shkruan e perditshmja italiane:

“Lunin do te huazohet ne Serie A per te pakten nje sezon por me shume mundesi dy: shuem skuadra jane interesuar per te dhe Ausilio ne keto dite do te shikoje te gjitha mundesite per te zgjedhur cfare eshte me e mire per djaloshin qe ai te rritet ne menyren e duhur per te qene i denje per Interin ne te ardhmen e afert.”

“Qe te luash tek Interi, duhet te mesohesh njehere me presionin e Serie A, sepse ne Milano shume futbolliste e kane pasur shume te veshtire ne te kaluaren.”

“Per momentin gjigandi slloven zikalter eshte nje siguri edhe pse eshte 33 vjec dhe ideja e klubit eshte qe pas dy sezonesh, Lunin te jete titullari i Interit.”

Detajet e kostos totale: rreth 6 milione euro. 

Firmat jane ceshtje ditesh tashme dhe operacioni eshte mbyllur. Zyrtarizimi nga te dyja klubet mund te vije gjate javes se ardhshme.

Nder skuadrat e mundura per te siguruar sherbimet e Lunin ka qene Juventusi dhe Arsenal.

Ka qene pikerisht portieri ukrainas qe ka preferuar projektin zikalter perpara me ofertave te tjera. Pas vetem nje viti tek Zorya Luhansk, ai eshte gati per kapercimin e madh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.