Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,519 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Mancini i thote ‘po’ Suning: Ja te gjithe motivet!

Inter Club Staff

Roberto Mancini, pas habise se fillimit ka pranuar sfiden e re.

Do te jete ai tranjeri i pare i eres Suning tek Interi. Kete gje e ka konfirmuar dje tek Gardini dhe Ausilio pas takimit te gjate me ta qe zgjati plot 4 ore. Motivet e ‘po-se’ i shpjegon Gazzetta dello Sport.

“Mbi te gjitha fakti qe ju shpjegua se si Suning ne pak kohe do te kaloje nga 70% ne 100% te Interit ka qene pozitiv per Mancion. Ajo qe ata kane bere tek Suning – qe e blene per 80 milione dollare e me pas bene blerje te nivelit Ramires dhe Alex Teixeira ne Janar – te ben te kuptosh qe edh tek Interi do te investojne, por normalisht duke respektuar parametrat e Fair Play Financiar. Mancini ka kuptuar qe me pronaret e rinj manovrat ne merkato ne dy sezonet e ardhshme (2016-2018) do te jene me te medha e me te rendesishme. Gardini dhe Ausilio i kane shpjeguar Mancinit se pavarsisht gatishmerise se Suning, ne kete merkato nuk do mund te behen super goditje sepse Kinezet fillimisht duan te eleminojne borxhet dhe te rrisin fitimet qe Inter te mos denohet nga UEFA.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.