Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,147 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Mancini, rinovimi eshte nje piste konkrete: te rejat e fundit!

Gazzetta – Mancini, rinovimi eshte nje piste konkrete: te rejat e fundit!
Inter Club Staff

Me e keqja duket se ka kaluar tashme. Sic shpjegon La Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem, ka nje hapje nga ana e Suning Group per rinovimin e kontrates se Roberto Mancinit e cila skadon ne qershor 2017, pra pas nje viti.

Pikerisht per kete arsye, pritet qe nje drejtues i Suning te mberrije ne Milano keto dite qe te diskutohet per kete ceshtje delikate dhe shume te rendesishme por natyrisht ai do te vije edhe per merkaton e Interit.

Ne Shtetet e Bashkuara, Mancio ka kerkuar nga drejtuesit e rinj (me shume mundesi i shqetesuar nga zerat per Diego Pablo Simeone) te cilet kane kerkuar kohe per te mare nje vendim per kete ceshtje si dhe per te folur me Erick Thohir, presidentin e Interit ‘pa portofol’ tek i cili i kane besuar te gjitha levizjet e rendesishme te Interit.

Gjate diteve te ardhshme pritet te hidhen bazat per nje tjeter mareveshje mer tranjerin e Interit dhe do te flitet edhe me avokatin e tij per te diskutuar rrogen dhe kohezgjatjen e kontrates se re. Me shume mundesi do te rinovohet deri ne 2018 por nuk perjashtohet nje kontrate dyvjecare qe skadon ne 2019.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.