Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

491 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta: “Marotta eshte shume i shqetesuar: ka frike e mos humbet ndaj Juventusit nje lojtar teper te talentuar. Po diskuton me Genoan…”

Gazzetta: “Marotta eshte shume i shqetesuar: ka frike e mos humbet ndaj Juventusit nje lojtar teper te talentuar. Po diskuton me Genoan…”
Inter Club Staff

Pas nje sezoni jo me shuume fat, Pinamonti po shikon diku tjeter per aventuren e tij te radhes drejt nje pozicioni te konsoliduar ne futbollin e te medhenjve.

Sipas asaj qe tregon sot La Gazzetta dello Sport, nderkohe Beppe Marotta eshte shume i shqetesuar dhe vuan nga ‘sindroma Zaniolo’.

“Veren e shkuar, Preziosi ka besuar shume tek Pinamonti, aq shume sa ka investuar 18 milione euro per te qe ta bleje me te detyrim blerje nga Interi.”

“Zikalterit nderkohe, kane nga ana e tyre nje gentleman agreement me Genoan per ta blere mbrapsht lojtarin per nje shifer pak me te larte (flitet per 20 milione euro).”

“Ai ne kete sezon ka shenuar vetem 5 gola ne Serie A, edhe pse te gjithe prisnin qe ai te bente shume me mire.”

“Frika me e madhe e Beppe Marottes eshte ajo qe Pinamonti te transformohet ne nje Zaniolo-2, dhe te perforcohen me talentet e dale nga Interi, skuadrat rivale.”

“Perralla e sulmuesit ne Genova rrezikon te mos kete nje fund te lumtur dhe Juventusi e ka bere me shume se sa nje sondazh per lojtarin duke qene se ata po programojne investime per lojtare te rinj.”

“Interi nderkohe, ne sinergji me Genoan, mund te studioje nje kunderlevizje anti-Juventus, duke gjetur nje destinacion tjeter per lojtarin, por duke mbajtur kontrollin e kartonit te tij.”

“Ne cdo rast, Preziosi ka mardhenie shume te mira me Interin, dhe kete gje e tregojne edhe operacionet ne te kaluaren.”

“Per te nuk mungojne as hipotezat e transferimit ne France dhe Gjermani.”

“Agjenti i tij Mino Raiola po mendon ta propozoje ate te ish-skuadra e Balotellit, Nice, ne Ligue 1.”

“Por ajo qe eshte e sigurt tani, eshte se Marotta ndihet shume i shqetesuar: ka frike e mos humbet ndaj Juventusit nje lojtar teper te talentuar.”

“Prandaj ka filluar te diskutoje me Genoan per te ardhmen e tij.”

“Vete lojtari nga ana e tij, nuk ka asnje preference por ndodhet ne ate faze te karrieres ku mendon se thjesht duhet te luaje me shume, nuk ka rendesi se ku.”

“I vetmi kusht i tij, eshte qe te luaje ne nivele maksimale: pak rendesi ka ne Itali, Gjermani, apo pse jo, ne Angli dhe Spanje.”

“Gjithesesi, frika e Marottes nuk eshte e pabazuar: ai e di shume mire se sa mardhenie te ngushta ka me Juventusin, agjenti i Pinamontit, Mino Raiola.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.