Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

386 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Mazzarrinter, ja kush eshte fakti i rendesishem.

Gazzetta – Mazzarrinter, ja kush eshte fakti i rendesishem.
Ardis
  • On 02/09/2013, 13:06

Dy fitore ne dy ndeshje ne kampionat: nuk ndodhte nje gje e tille qe me 2004. Por numri i vertete qe del ne pah eshte dicka tjeter, ose ndryshe numri zero i golave te pesuar. “Ne 180 minutat e para te kampionatit qe sapo ka nisur Interi nuk ka pesuar asnje gol, nje element i ri per nje skuader qe sezonin e kaluar ne fazen e dyte pesonte pothuajse dy gola mesatarisht ne nje ndeshje. Mazzarri ka arritur te ri-injektoje fazen mbrojtese nje skuadre qe nuk kishte me nje sistem imunitar. Lojtaret jane pothuajse te njejtet, menyra e stervitjes eshte nje sistem tjeter. Gjera te vogla por shume decizive, te tipit Nagatomo qe nga sulmi vjen ne mbrojtje dhe linja perpara Handanovic behet me kater lojtare. Ose mesfusha (mediana), nuk eshte me palidhje, por kombinohem mire, dhe durim se Kovacic nuk eshte akoma Hamsik dhe se Guarin duhet te heqe dore nga nje pjese e mire e iniciativave personale. E mira e perbashket eshte e para, interesat vetjake nuk llogariten.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.