Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,624 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Medel do te markoje Dybala dhe Brozovic trekuartist: ja zgjidhjet e mundshme te Piolit!

Gazzetta – Medel do te markoje Dybala dhe Brozovic trekuartist: ja zgjidhjet e mundshme te Piolit!
Inter Club Staff

Stefano Pioli vazhdon te reflektoje mbi Interin qe do te hedhe ne fushe neser per tu perballur me Juventusin ne Torino.

“Dy jane mundesite per tranjerin ne mesin e fushes qe po vlersohen nga Pioli: Gagliardini-Kondogbia (ose Medel) perpara mbrojtjes me Brozovic ose Joao Mario si trekuartist, pas Icardit. Me pas, nje 4-1-4-1, me Medel si dige qendrore, Gagliardini dhe Kondogbia si mesfushore qendre por pak anesore dhe Candreva e Perisic ne krah. Te dy hipotezat jane te mbuluara mire ne qender, zone ku zikalterit kane dale jo pak here zbuluar ndaj Lazios (“Nje leksion qe do ta mbajme gjate ne mendje” – tha Pioli ne konference per shtyp) e ku Juventusi eshte vdekjeprurese po rekuperoi top. Duke u nisur nga kjo, Medel mendohet te jete njeriu perfekt per ta vene tek hapat e Dybala. Per momentin, sipas te perditshmes Italiane formacioni i mundshem i zikalterve eshte ky:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Murillo, Miranda, Ansaldi; Gagliardini, Medel; Candreva, Brozovic, Perisic; Icardi.

No automatic alt text available.

Formacioni sipas La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.