Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,246 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Mediana: Kovacic dhe Guarin, numra optimale.

Gazzetta – Mediana: Kovacic dhe Guarin, numra optimale.
Ardis
  • On 01/10/2013, 10:33

“Loja me lojtaret e krahut eshte e rendesishme, per me teper shume fitimprurese per Interin (Nagatomo ka krijuar 5 raste, asist deri tani), por ne mes qe skuadra ka punuar shume dhe mire: 64 duele te fituara, 23 kundersulme, Kovacic qe ka fituar 12 duele me 56 pasime pozitive”. Kete shkruan Gazzetta dello Sport per diten e sotme. “Edhe Guarin ka punuar fort dhe mire: 29 pasime pozitive dhe 7 negative”. Keshtu ka shkruajtur gazeta duke vene ne dukje nje nga elementet pozitive te Interit, “qe ne krahasim me sezonin e kaluar ka permisuar dukshem rekuperimin e topave (gjithmone ne te njejten jave): 352 kunder 339.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.